2. - Българи в чужбина
  3. Вихърът Божинов отвя Сурдулица до българската граница, Звезда официално е шампион (ВИДЕО)

Нападателят с два гола, греда и асистенция при победата на Партизан с 4:0, стигна кота 18 в Сърбия

Валери Божинов вкара два гола при победата на Партизан с 4:0 като гост на Радник Сурдулица в 34-ия кръг на сръбското първенство.

Българинът отбеляза 17-ия и 18-ия си гол в местната Суперлига съответно в 41-ата и 44-ата минути, за да „изведе” гробарите с 2:0 до почивката. 30-годишният Божинов се възползва от ниски подавания отляво на Неманя Михайлович, автор на останалите два гола през второто полувреме, и на Дарко Брашанац.

При 0:0 Божинов нацели напречната греда, а през второто полувреме се отличи и с асистенция.

Валери игра до 76-ата минута, когато бе заменен от Влахович. Другият българин – Иван Бандаловски, не взе участие поради наказание за натрупани картони.

Партизан, който се бори за участие в Лига Европа, събра 34 точки и доближи на 2 втория Чукарички, който падна 1:2 от Войводина.

По този начин Цървена звезда стана официално шампион за 27-и път в своята история. "Звездашите" надвиха с 1:0 Вождовац като гост и Чукарички остана на второ място с 36 точки, а Звезда е с 45 и мач по-малко три кръга преди края.

"Червено-белите" записаха рекордна серия от 25 поредни победи в първенството и бе въпрос на време да спечелят златните медали. Отборът има 27 победи, 5 равенства и едва 1 поражение.

Последната титла на Звезда бе от 2014 година, когато клубът не получи лиценз да играе в Шампионската лига, а от 2008 досега Партизан спечели седем титли.