2. - Българи в чужбина
  3. Ювелирна асистенция на Попето при успех на Кубан

Ювелирна асистенция на Попето при успех на Кубан

Отборът на българския нападател победи Рубин с 2:0 като гост, Станислав Манолев влезе като резерва

Ивелин Попов направи асистенция, а неговият Кубан победи Рубин (Казан) с 2:0 като гост в 25-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Попето остана цял мач на терена при успеха.

Кубан поведе щастливо в 11-ата минута. Ксандао игра с ръка при центриране от корнер, но съдията не видя това и именно тази игра с ръка укроти топката за Лоренсо Мелгарехо, който отблизо вкара за 1:0.

Точно в началото на втората част Ивелин Попов разсече отбраната на Рубин с пас в коридор и румънецът Георге Букур  пусна по диагонала покрай вратаря за 2:0.

Станислав Манолев влезе като резерва и в 63-ата минута замени първия голмайстор в мача Мелгарехо.

Трите точки не промениха факта, че двата отбора си остават съседи в таблицата. Кубан е 9-и с 32 точки, но Рубин си остана 10-и с 28.