2. - Българи в чужбина
  3. Захари Сираков и Георги Пеев с цял мач за загубата на Амкар

Захари Сираков и Георги Пеев с цял мач за загубата на Амкар

Българските футболисти Захари Сираков и Георги Пеев изиграха цял мач за Амкар при загубата от тима на Кубан (Краснодар) с 3:2 в двубой от 12-ия кръг на руската Премиер лига. След тази среща тимът на Рашид Рахимов заема 12-ото място с 12 точки, а Кубан е на третата позиция с 21 точки.

Амкар откри първи резултата след гол на Дмитри Белоруков в 29-ата минута, но в самият край на полувремето Траоре възстанови равенството. Футболистите на Амкар започнаха много активно втората част и попадението не закъсня. Бурмистров бе точен 6 минути след  подновяването на играта, но това беше всичко за гостите.

В рамките на 20 минути домакините вкараха два гола и заслужено се поздравиха с трите точки. Драмата бе пълна, защото победното попадение падна едва в 88-ата минута, дело на Букур.

Шльонск с Петров, но без Петков, загуби от Лех при визитата си (ВИДЕО)