2. - Българи в чужбина
  3. Живко Желев и Стоян Колев играха цял мач при равенството на техния Отелул срещу Тимишоара

Политехника взеха точка от мача с гол в 93-ата минута

Българите Стоян Колев и Живко Желев играха цял мач при равенството 2:2 на техния Отелул (Галац) срещу Политехника (Тимишоара) в мач от тринайстия кръг на румънската Първа дивизия. Гостите от Тимишоара откриха резултата в 7-ата минута с гол на арменеца Карамян, а 20 минути по-късно Вилианти изравни резултата. В 25-ата минута Вилианти изведе домакините напред в резултата. През второто полувреме играта бе равностойна, но Отелул допусна нелепа грешка и позволи на Политехника да вземе точка от този мач, след като Букур се разписа в 93-ата минута на тази среща. Тимът на Отелул заема 8-ото място в класирането с 19 точки, докато Политехника се намира на 3-то място с 24 точки.