3. Димитров и Златинов в Берое

Димитров и Златинов в Берое

Петър Димитров и Владислав Златинов са първите нови попълнения на Берое от както властта в клуба се пое от новото ръководство

Петър Димитров и Владислав Златинов са първите нови попълнения на Берое от както властта в клуба се пое от новото ръководство и като треньор бе върнат Илиан Илиев. И двамата са бивши футболисти на Берое. Златинов бе в клуба през пролетта на 2008 г. когато “зелените” възкръснаха след промяна на собствеността и отнемането на отбора от Николай Банев. Петър Димитров пък дойде след изпадането в “Б” група, взе участие във връщането на тима в елита и напусна през зимата.

Петър Огнянов Димитров е роден на 23 март 1982 година в София, висок е 174 см и тежи 65 кг. Играе еднакво добре като офанзивен полузащитник и нападател. Димитров е юноша на Левски (София), а след това играе последователно за Левски (Долна Баня), Ботев (Враца), Беласица (Петрич), Конелиано (Герман), ЦСКА, а от 2006 до 2008 г. защитава цветовете на Вихрен (Сандански).

През сезон 2007/2008 е изиграл 18 срещи от "А" група и Купата на България (1160 минути), в които е отбелязал две попадения (срещу Берое).

През лятото на 2008 г. той подписа договор с Берое за 1+1 години. В “Б” група Димитров се наложи като основен играч по дясното крило и записа 21 мача, в които отбеляза 4 гола.

В елита неговите изяви ще се запомнят най-вече с мачът Левски - Берое на ст. “Георги Аспарухов”. В 81-ата минута Петър Димитров вкара победния гол в срещата. Той игра в 13 мача от “А” група и първенството с фланелката на Берое през есента и отбеляза три гола.

През зимата Димитров премина в Славия където записа 10 срещи, но не отбеляза гол и често влизаше като резерва. След края на сезона той разтрогна договора си с “белите” и от вчера вечерта е в Панагюрище на лагера на тима.

Днес към лагера ще се присъедини и Владислав Златинов. Той вече бе част от отбора на Берое през пролетта на сезон 2007/08. Тогава той бе преостъпен при “зелените” от Локомотив (Пловдив), където се оказа ненужен. Роденият на 23 март 1983 г. нападател е юноша на ЦСКА (София), играл е също за Вихрен (Сандански), Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пловдив). През сезон 2006/07 игра в 27 срещи за Локомотив и се разписа на 5 пъти в противниковата врата. През есента на сезон 2007/08 в 11 мача на "смърфовете" и вкара гол за победата с 4:0 над градския съперник Ботев (Пловдив). В отбора на Берое той изигра 15 срещи и вкара три попадения. През лятото Златинов напусна отбора и премина в ЦСКА, където обаче му бе даден шанс само в 6 мача при мъжкия отбор, а предимно игра за дубъла. След като трансфер в чужбина през лятото на 2009 г. не се осъществи Златинов избра да продължи кариерата си в Банско, където бележеше гол след гол и записа 17 попадения в 27 мача.

Златинов се очаква да се включи към тренировките на Берое от днес.

Двамата футболисти ще подпишат договори с Берое след завръщането на тима от лагера в Панагюрище, когато всички документални формалности около смяната на собствеността ще бъдат уточнени, съобщава официалният сайт на клуба.