2. - Балкани
  3. Станислав Манолев игра 90 минути при победата на ПСВ с 1:0 над Копенхаген

Станислав Манолев игра 90 минути при победата на ПСВ с 1:0 над Копенхаген

Спарта (Прага) победи румънския Клуж с 2:0 в другата среща от група "К"

Отборът на ПСВ Айндховен успя да победи с минималното 1:0 ФК Копенхаген в среща от група „К” на Лига Европа. Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за „филипсите” , като остана на терена през всичките 90 минути и си изкара жълт картон. Мачът започна с лек натиск на домакините, като в 16-ата минута Джуджак бе близо до откриването на резултата. В следващата атака Хътчинсън също можеше да изведе „филипсите” напред в резултата, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата. В 33-ата минута реферът Алън Кели отсъди дузпа в полза на ПСВ, но Райс пропусна от бялата точка. До края на полувремето холандците натискаха, но не успяха да сътворят чисто голово положение пред вратата на Уиланд.

През второто полувреме домакините отново доминираха, а с пропуски се отчетоха Райс и Лазович. Логичното се случи в 72-ата минута, когато Рейс се реваншира за пропуска си от бялата точка през първото полувреме и направи резултата 1:0.

В другата среща от група „К”, отборът на Спарта (Прага) победи като домакин румънския Клуж. Срещата бе равностойна, но чешкият тим бе по-концентриран в завършващата фаза и заслужено записа втората си победа в груповата фаза на Лига Европа. Като титуляр за Клуж започна бразилският нападател Ней, който до преди две години играеше в българския ЦСКА.

В 7-ата минута румънският централен защитник Каду стреля с глава, но ударът му бе отразен. Гостите продължиха да натискат, а с пропуски се отчетоха Ней и Деач. В 15-ата минута домакините все пак успяха да открият резултата, след като Кучка засече остро центриране от дясно и с глава разстреля Кларо. Само 7 минути по-късно Уилфред можеше да удвои резултата, след като остана очи в очи със стража на Клуж, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата. Домакините все пак стигнаха до втори гол в 32-ата минута, след като Хубник продължи с глава към Чехулуй, който от близко разстояние направи резултата 2:0.

Второто полувреме започна с опасен шут на Вачек под гредата, но с феноменална намеса Кларо успя да избие в корнер. До края на мача гостите от Румъния се опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да сътворят чисто голово положение пред вратата на Блажек.