2. Баскетбол
  3. 52 точки на Джон Уол не стигнаха на Вашингтон срещу Орландо

52 точки на Джон Уол не стигнаха на Вашингтон срещу Орландо

Резултатите от НБА

Гардът на Вашингтон Уизардс Джон Уол отбеляза рекордните в кариерата си 52 точки, но това се оказа недостатъчно за столичани, които отстъпиха със 116:124 като домакини на Орландо Меджик. Уол показа завидна успеваемост при стрелбата от игра, като реализира при 18 от 31 опита. Проблемът за Вашингтон дойде от ниската продуктивност на останалите състезатели, като единствено Брадли Бийл с 19 и Маркийф Морис с 10 завършиха с двуцифрен актив. За Орландо с 25 точки завърши резервният гард Елфрид Пейтън, докато Джоди Мийкс реализира 18 точки за 16 минути на терена. Джеф Грийн също се представи много добре, като записа 20 точки срещу името си.

Кармело Антъни отбеляза рекордните си за сезона 35 точки, а Ню Йорк Никс постигна четвърта поредна победа, след като се наложи със 114:103 над Маями като гост. Двубоят бе равностоен до края на третата четвърт, като домакините имаха дори известно предимство. След това обаче Кармело се разигра и и в един момент авансът на нюйоркчани достигна до 15 точки. Кристапс Порзингис прибави 14 точки за победителите, докато за Маями най-полезен с 29 точки бе словенецът Горан Драгич, а Хасан Уайтсайд завърши с "дабъл-дабъл" от 23 точки и 14 борби.

Сан Антонио постигна 13-а поредна победа далеч от дома, след като се наложи със 105:91 над Минесота. По този начин "шпорите" остават единственият тим в НБА, който все още няма загуба като гост от началото на сезона. Кауай Ленард вкара 31 точки за Сан Антонио, Пати Милс прибави 15, а Пау Гасол и Кайл Андерсон завършиха с по 11 за успеха. За Минесота над всички бе Зак Лавийн с 25 точки, а Горги Диенг добави 16.