2. Баскетбол
  3. Академик Бултекс 99 унищожи Берое с 32 точки

Академик Бултекс 99 унищожи Берое с 32 точки

Сашо Груев дебютира за пловдивчани с 10 точки

Академик Бултекс 99 записа пета поредна победа в баскетболното първенство, като разгроми Берое с 85:53 у дома.

Берое допусна гаф, като записа в тимовия лист Филип Виденов, който още няма картотека в Лигата, а освен това има и забрана от ФИБА да играе. Комисарят на срещата София Масларова пропусна да информира за ситуацията статистиците на двубоя.

Академик Бултекс 99 тотално превъзхождаше съперника.

Александър Груев дебютира за Академик в средата на първата част и за 9 минути на терена през първото полувреме наниза 10 точки и добави две асистенции и две борби на сметката си.

Нещата се превърнаха бързо в катастрофа за Берое в третата част, в която гостите вкараха само 7 точки, срещу 22 и разликата стана 32 точки.

След 5-0 за начало на четвъртата част, авансът на Академик подгони 40 точки. В заключителните минути Асен Николов използва повече от резервите си, които доиграха двубоя за финалното 85:53.

Димитър Димитров изигра много силен мач за Академик с 20 точки и 9 борби. Мартин Дурчев добави 18, Адриан Секулов 12, а гардовете Александър Груев и Айзея Юмипиг отбелязаха по 10 точки, първият с 5 асистенции, а вторият със 7.

Станислав Цонков вкара 15 за Берое, Аджехи Бару добави 11 точки и 13 борби, а 11 вкара и Александър Янев. Нито една от трите резерви, появили се за Берое не се разписа.