2. Баскетбол
  3. Академик Бултекс направи важна крачка към полуфиналите на Купа България

Академик Бултекс направи важна крачка към полуфиналите на Купа България

Ямбол отстъпи със 17 точки

Академик Бултекс 99 надигра с 95:78 (26:14, 15:32, 26:14, 28:18) Ямбол в първия мач от четвъртгиналанта фаза на турнира Купа България. Реваншът е на 16 януари в зала "Диана" в Ямбол, а за да продължат, пловдивчани трябва отново да победят или за загубят с по-малко от 17 точки.

Домакините започнаха ударно срещата като си осигуриха комфортна преднина от 12 точки (26:14) след 10 минути игра. Играчите на Ямбол обаче не се отказаха да вгорчат живота на съперника си и 03:21 минути преди края, след тройка на Айзея Уилямс, поведе в резултата (37:36). А на почивката се оттегли с аванс от 5 точки (46:41).

След паузата Академик Бултекс си върна лидерството и бързо натрупа преднина от 8 точки (59:51). Въпреки, че минута преди края на третата четвърт гостите бяха само на точка от съперника си (60:61), те се пречупиха и не успяха да поднесат изненадата в мача. За Академик Бултекс Младен Виткович вкара 19 точки, Васил Бачев добави 17, а Дейшон Найт се разписа с 16.

Айзея Уилямс беше над всички за Ямбол с 22 точки, а Дарин Иванов завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 10 асистенции.