България отпадна от битката за Евро 2015 след срамна загуба от Полша

Момичетата на Георги Божков загубиха с 18 точки разлика и отпаднаха, въпреки победата с 15 точки в първия мач

България загуби като гост от Полша с 44:65 (7:15, 9:21, 11:22, 17:7) точки в среща-реванш от полуфиналите на предварителните квалификации по баскетбол за жени за Евро 2015.

Възпитаничките на Георги Божков отпаднаха от квалификациите, въпреки че спечелиха първия мач с 15 точки разлика. Така тазгодишното участие на женския национален отбор приключи, а следващата възможност за класиране е догодина.

Домакините започнаха силно двубоя, поведоха с 11 точки - 15:4, а на почивката имаха аванс от 20 точки - 36:16.

В третата част баскетболистките на Полша направиха серия от 14:0 и поведоха с 33 точки - 54:21, и предрешиха изхода на двубоя.

Българките спечелиха само последната част със 17:7 точки, но това бе без значение.

Най-резултатна за България беше Милена Томова с 10 точки и 6 борби. Стефка Митева добави 9 точки и 5 борби, а 7 точки записа Екатерина Димитрова.

За Полша Паулина Мишек вкара 12 точки, а по 11 точки добавиха Агнешка Маевска и Вероника Ижак.