Балкан победи Рилски спортист в НБЛ

Ботевградчани са лидер в класирането

Балкан победи гостуващия Рилски спортист с 83:78 (24:20, 18:18, 19:20, 22:20) в дербито на 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Двата отбора изиграха интересен и оспорван двубой, който се реши в последните секунди. Тимът от Ботевград е лидер в класирането с 29 точки, с две повече от Левски Лукойл и от Рилски спортист.

Домакините поведоха с 8 точки в началните минути (13:5), но до края на първата четвърт играчите на Людмил Хаджисотиров намалиха пасива си до 20:24. Отборът на Балкан имаше аванс от 29:20 в началото на втората част, но 72 секунди преди сирената с кош на Евън Раванел Рилски спортист се доближи на точка от съперника - 37:36.

Малко след почивката гостите направиха обрат - 45:44, а преди финалните 10 минути Балкан водеше с 61:58. Възпитаниците на Небойша Видич записаха аванс от 66:58 в началото на последната част, но самоковци отговориха със серия от 10 безответни точки за 68:66. Шест минути преди края Рилски спортист поведе със 74:68, но малко по-късно с кош на Джордан Калахан Балкан обърна резултата - 78:76. Игор Кесар вкара важна тройка за домакините за 81:77 52 секунди преди сирената, а след това Калахан подпечата успеха на ботевградчани с два наказателни удара.

Шестима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Игор Кесар с 18 точки и Калахан с 16. За Рилски спортист се отличиха Травис Тейлър с 18 точки и Дерек Райт с 15.

Окончателно: Без Берое в НБЛ през новия сезон