2. Баскетбол
  3. Балкан помете Берое и прати полуфиналната серия в пети мач

Балкан помете Берое и прати полуфиналната серия в пети мач

Микейл Хопкинс беше най-резултатен за успеха с 22 точки

Пети мач ще определи съперника на Левски Лукойл за титлата в НБЛ, след като Балкан спечели със 110:91 домакинството си на Берое и изравни полуфиналната серия (2-2). Домакините поведоха от самото начало и нито веднъж не изпуснаха аванса си.

Тимът на Небойша Видич отбеляза 15 тройки срещу 12 за опонента си, като най-сериозното му предимство бе в стрелбата от игра и при асистенциите.

Две поредни тройки на Брандън Браун и Павлин Иванов дадоха начало на мача. Това даде импулс в играта на домакините и за по-малко от три минути те поведоха с 12:3, което принуди Любомир Минчев да вземе първото си прекъсване. Балкан обаче продължи да има невероятна успеваемост при стрелбата, като след първата част водеше с 31:18.

Берое започна много уверено втория период и се доближи само на четири точки от своя съперник. Домакините обаче бързо си върнаха двуцифрения аванс след добри изяви на Браун в нападение. Последваха сравнително оспорвани минути, а на почивката Балкан водеше с 56:47.

Началото на второто полувреме бе доста равностойно. След неубедителните първи 20 минути Конър Франкамп се разигра и с негова помощ гостите стопиха пасива си само на 3 точки при 67:70. До края на частта обаче баскетболистите на Небойша Видич направиха серия от 15:6 и преди заключителната четвърт бяха напред с 85:73.

Забивка на Джеймс Уайт даде старт на последната част, но след нея Балкан вкара девет безответни точки и се откъсна в резултата. Домакините нижеха тройка след тройка, а след три поредни стрелби от далечно разстояние на Павлин Иванов поведоха със 103:81 при оставащи цели пет минути до края. Срещата не завърши Димитър Димитров за пет лични нарушения, но на практика в последните минути мачът се доиграваше.

Микейл Хопкинс бе най-резултатен за успеха с 22 точки, 8 борби и 7 асистенции.