2. Баскетбол
  3. Балкан вкара 106 на Берое за пета поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

Балкан вкара 106 на Берое за пета поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

Първи точки за мъжкия тим записа и юношата Михаил Гавазов

Балкан си върна за загубата от Берое в третия кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич вкара за първи път над 100 точки този сезон надигра съперника си със 106:78 ,за да спечели пета поредна победа в първенството.

Ботевградчани водеха през целия мач. Беройци стопиха пасив от 23 през първото до 9 в третата част, но домакините от Ботевград изиграха много силна последна част, в която качиха аванса си на над 30 точки.

Балкан бе отново без Трейвин Тибодо, който е с вирус, а в игра се завърна Калил Дюкс. Извън състава за старозагорци беше Александър Янев.

Балкан има още два мача тази седмица - в сряда и петък срещу израелския Макаби Хайфа.

Преди началото на двубоя съдиите влязоха в залата с тениски с надпис DMS VLADIMIR 17 777 в подкрепа на бившия председател на съдийската колегия Владимир Цеков, който пострада тежко в катастрофа през 2019 година.

Дивон Уошингтън бе най-резултатен за успеха с 19 точки, а 18 имаше Станимир Маринов Митко Димитров реализира 16, а 12 Николай Грозев. Денислав Вутев вкара 10.

За Берое Седариан Рейнс се отчете с 20 точки и 8 борби. Антон Кук записа 18 точки и 7 асистенции, а Обина Олека е с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби.