Барселона се класира за плейофите в Евролигата

Барселона се класира за плейофите на баскетболната Евролига за мъже, след като се наложи с 93:73 (18:19, 27:19, 19:10, 29:25) над Фенербахче и остана непобеден в група "Е" на турнира.

Това е 21-а поредна победа на каталунците в топ 16 на надпреварата, след като те завършиха изминалия сезон с 12 поредни успеха във втората групова фаза.

Барселона поведе с разлика от седем точки през първото полувреме и започна третата четвъртина със серия от 14:2. Разликата стигна до 26 пункта през последната част, което пък отказа турците от последните им опити за обрат в мача.

Анте Томич, който преди мача получи наградата за най-полезен играч в Евролигата за изминалия месец февруари, отбеляза 17 точки през първото полувреме и завърши с общо 19.

Олимпия Милано пък се наложи с 88:86 (29:23, 18:27, 16:15, 23:23) срещу Олимпиакос и постигна първа победа като гост в мачовете си от втората предварителна фаза на турнира.

Аарън Джаксън спря атака на литовците от Жалгирис Каунас в заключителните секунди и предотврати опит за обрат, с което донесе победа с 88:86 (22:23, 16:24, 26:18, 22:23) на ЦСКА Москва в мач от група "F".

Руснаците, които постигнаха 14-а поредна победа над Жалгирис в европейските клубни турнири, оглавяват класирането с две точки пред Реал Мадрид.