2. Баскетбол
  3. Баскетболистите ни с трета загуба в предквалификационния турнир

Баскетболистите ни с трета загуба в предквалификационния турнир

Националите ни загубиха от Исландия със 76:93

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол инкасира третата си поредна загуба в олимпийския предквалификационен турнир. Селекцията на Росен Барчовски приключи участието си в надпреварата без победа, след като днес бе надиграна категорично от Исландия със 76:93 (13:27, 19:23, 24:26, 20:17) в “Синан Ердем Доум” в Истанбул. Исландците изнесоха лекция на “лъвовете” и заслужено се поздравиха с успеха, след като водеха в резултата от първата до последната минута, в някои периоди и с над 20 точки разлика.

Така България остава на последната четвърта позиция в група “C” с баланс от 0-3, докато Исландия заема третото място с 1-2. По-късно днес Турция и Украйна ще си оспорват първата първото място, но така или иначе и двата отбора вече се класираха за полуфиналите на надпреварата.

Това бе и последният мач от тежкото и натоварено лято на българските национали, които преди това си завоюваха място в същинската фаза на квалификациите за ЕвроБаскет 2025. Общият баланс на "лъвовете" през последния около месец е 3 победи и 4 загуби, като успехите бяха записани над Австрия и Норвегия, а загубите дойдоха както от норвежците в предквалификациите за шампионата на Стария континент, така и от Украйна, Турция и Исландия на турнира в Истанбул.