2. Баскетбол
  3. Баскетболистките на Дунав Еконт надигра Берое с 91:66

Баскетболистките на Дунав Еконт надигра Берое с 91:66

Дунав Еконт Експрес победи Берое 07 с 91:66 точки в среща от 17-я кръг на първенството на България по баскетбол за жени.

Мачът започна със значително превъзходство на Дунав Еконт - 31:21, до края на първата четвърт, предаде БТА. В следващите десет минути гостенките съживиха играта си и се стигна до 21:20. От Берое 07 се отличиха Байерс и Нанева.

Полувремето завърши 49:41. Третата четвърт затвърди преимуществото на русенския тим - 25:14, и авансът му достигна 19 точки. Тогава в залата се разразиха непристойни сцени от президента на Берое 07 и трябваше да се намеси полиция.

За Дунав Еконт се отличи Наталия Ануфриенка със 17 точки.

Първенство на България по баскетбол за жени:

Дунав Еконт (Русе) - Берое 07 (Стара Загора) - 91:66 (31:21, 18:20, 25:14, 17:11)