2. Баскетбол
  3. Берое хвърли бомбата на кръга

Берое хвърли бомбата на кръга

Старозагорци победиха Рилски спортист (Самоков),като гост с резултат 88:78

Баскетболния Берое хвърли бомбата на кръга в ТЕСИ Национална баскетболна лига, след като победи Рилски спортист (Самоков) като гост с резултат 88:78 .Това се явява първа победа на отбора, под ръководството на Любо Минчев на поста старши треньор.

Мачът започна с висока резултатност, а домакините от Самоков се оттеглиха с лека преднина – 28:25. Успеваемостта спадна през втората част, а Берое се възползва от това и изравни резултата след две изиграни части – 43:43.

Последва една страхотна трета четвърт за заралий, които успяха да поведат с 11 точки разлика. Въпреки домакинския натиск в последната част, Берое удържа и спечели втора победа за сезона, не къде да е, а срещу бронзовите медалисти от турнира за купата.

Страхотен дебют за Берое направи Николай Колев, дошъл от шампиона – Лукойл Академик. Той записа 29 точки и 10 борби за 25 минути на терена.