2. Баскетбол
  3. Берое си тръгна с двуцифрен аванс от Самоков

Берое си тръгна с двуцифрен аванс от Самоков

Действащият носител на трофея отстъпи с 11 точки разлика

Берое записа важна победа в четвъртфиналите за Купата на България. Баскетболистите на Любомир Минчев се наложиха над действащия носител на трофея Рилскиспортист в Самоков със 78:67 и взеха добър аванс преди реванша в Стара Загора на 16 януари. Гостите водеха през повечето време, макар в последната част съперникът им бе близо до пълен обрат. Дебют за Берое в този мач направи новото попълнение Тре Когинс.

Двубоят започна много оспорвано, а в първите четири-пет минути играта вървеше кош за кош. Последва обаче серия от 13:2 в полза на гостите, които след първата част се откъснаха напред с 26:15.

През втория период играта бе далеч по-равностойна, но Берое поддържаше аванса си и на почивката водеше с 43:30. Освен с процента стрелба, домакините отстъпваха и в подкошието, което направи разликата между двата тима през това първо полувреме.

След паузата преднината в полза на гостите достигна 21 точки, но след силни финални минути на третата част Рилскиспортист намали за 50:65. Независимо, че почти цял мач бяха в ролята на догонващи, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров не се отказаха и след серия от 12:0 в началото на последната част стопиха изоставането си само на 3 точки. Берое обаче не допусна пълен обрат и не само че успя да удържи аванса си, но дори и спечели с двуцфирена разлика.

Конър Франкамп бе над всички за победителите, като записа 18 точки и 11 асистенции. Александър Янев наниза 15 точки, с по 11 са Джеймс Уайт (9 борби) и Далин Бачински (11 борби). За Рилски спортист Джейлън Дженкинс бе най-резултатен с 18 точки. Йордан Бозов отбеляза 13, с 12 е Златин Георгиев.