2. Баскетбол
  3. Чикаго отнесе Маями в първия финален плейоф на Изток

Чикаго отнесе Маями в първия финален плейоф на Изток

Пред родна публика "биковете" показаха, че знаят как да се справят със звездната селекция на "горещите" и ги победиха със 103:82

Чикаго Булс победи Маями Хийт със 103:82 в първия мач от финалните плейофи на Източната конференция на НБА. Така надеждите на "горещите" за шампионска титла бяха леко охладени.

Пред родна публика "биковете" показаха, че знаят как да се справят със звездната селекция на Маями. Дерик Роуз отново блестеше за своя тим и беше най-резултатен с 28 точки, но Луол Денг определено изигра един от най-добрите си мачове и не остана по-назад.

Освен това Денг успя да се справи блестящо и в защита, където трябваше да неутрализира ЛеБрон Джеймс, който завърши срещата с едва 15 точки.

Чикаго даде заявка за спечелване на мача в третата четвърт, когато направи серия от 10:0, а след това силната и стабилна игра пез последната част затвърди контрола им в мача.

За Маями най-резултатен бе Крис Бош с 30 точки и 9 борби. Дуейн Уейд добави 18 точки за "горещите", но това не беше достатъчно.

В друг мач от нощта, Оклахома Сити победи Мемфис Гризлис със 105:90 в решаващия седми мач от полуфиналните плейофи на Западната конференция и по този начин се класира за финалите.