2. Баскетбол
  3. Чикаго отново победи шампиона на Изток Бостън като гост (ВИДЕО)

Чикаго отново победи шампиона на Изток Бостън като гост (ВИДЕО)

Булс имат шанс да елиминират лидера изненадващо бързо

Чикаго се наложи над Бостън със 111:97 и нанесе втора поредна загуба в плейофите на шампиона от редовния сезон в Източната конференция. Джими Бътлър завърши с 22 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Рахон Рондо остана само на една борба от "трипъл-дабъл" след 11 пункта, 14 асистенции и 9 борби.

Всички играчи от стартовата петица на гостите достигнаха двуцифрен актив, като Дуейн Уейд допринесе с 22 точки, 16 от които през второто полувреме, Робин Лопес завърши с 18 точки и 8 борби, а Никола Миротич се отличи с 13 точки и 7 борби.

Чикаго е домакин на следващите две срещи и при победи ще елиминира съперника още в първия кръг на плейофите.

Айзия Томас с 20 точки беше най-резултатен за Бостън, който стартира отлично мача със серия от 7:0 точки, но още до края на първата четвърт гостите стигнаха до обрат и до края контролираха мача.