2. Баскетбол
  3. Чикаго спря победната серия на Сан Антонио в гостувания

Чикаго спря победната серия на Сан Антонио в гостувания

Стеф Къри отбеляза 26 точки за победата на Голдън Стейт срещу Юта

Дуейн Уейд отбеляза 20 точки при победата на Чикаго срещу Сан Антонио с 95:91 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и канада (НБА). Това беше първото поражение в гостуване за Спърс от началото на сезона и те вече изостават с две победи от лидера в Западната конференция Голдън Стейт, който се наложи със 106:99 срещу Юта в друг мач от програмата на лигата за четвъртък вечер.

Сан Антонио се доближи само на една победа от рекорда на Голдън Стейт през миналия сезон, след като Спърс спечелиха първите си 13 гостувания, но серията спря в Чикаго. Булс изглеждаха като фаворити за победата през целия мач, но преднината им от 18 точки беше стопена само до четири в заключителните минути на мача. Кауи Ленърд поведе Сан Антонио към победата с 24 точки, а Пати Милс добави 16 при 4/6 от зоната за три точки, но Спърс така и не стигнаха до обрат.

Пау Гасол отбеляза 13 точки и спечели десет борби в първия си мач в Чикаго, след като през лятото напусна Булс и подписа договор със Сан Антонио. Испанецът и неговият тим обаче допуснаха първо поражение като гости от доста време насам, като последното беше в Оклахома Сити в мач от полуфиналите на Западната конференция през миналия сезон.

Джими Бътлър завърши мача с 13 точки за Чикаго, като той вкара всичките през второто полувреме. Рахон Рондо добави 12 пункта, девет асистенции и десет спечелени борби, а Булс спряха негативна серия от три поредни поражения и общо шест за последните си девет мача.

Стеф Къри отбеляза 26 точки за победата на Голдън Стейт срещу Юта, като 14 от тях действащият най-полезен играч в лигата вкара по време на серия от 29:1 още в началото на мача. Джаз водеха в резултата само при 4:2 в началните секунди, което доведе и до тежкото поражение. То пък остави Юта зад Оклахома Сити в класирането на Северозападната дивизия, като Джаз са с баланс 14-10, а Тъндър са лидери с 14-8.

Кевин Дюрант отбеляза 21 точки и спечели 11 борби за Голдън Стейт, докато центърът Руди Гобърт завърши мача с 20 точки и 17 борби за Юта. Джо Ингълс вкара рекордните в кариерата си 21 точки, а Шелвин Мак записа лично най-добро постижение за сезона с 19 пункта.

Ерсан Илясова отбеляза 23 точки за победата на Филаделфия с 99:88 срещу Ню Орлиънс, с която Сиксърс сложиха край на рекордната за клуба поредица от 23 загуби в гостувания. Пеликаните, за които Антъни Дейвис записа дабъл-дабъл с 26 точки и 11 борби, са първият отбор, който губи срещу Сиксърс у дома от 20-и януари насам.

Демар Дерозън отбеляза 27 точки, а Кайл Лоури добави 25 за победата на Торонто със 124:110 срещу Минесота в друг мач от програмата на НБА за четвъртък. Лоури завърши с 5/7 от зоната за три точки и добави 11 асистенции към актива си, а Йонас Валансиунас стана автор на втория дабъл-дабъл за Раптърс при 20 точки и десет спечелени борби. Зак Лавин пък отбеляза 29 точки за Тимбъруулвс, които загубиха за 13-и пореден път в Торонто. Последната им победа в зала "Еър Канада" беше постигната на 21-и януари 2004-а година.

Марк Гасол отбеляза 36 точки за победа на Мемфис с 88:86 срещу Портланд, но мачът беше спечелен с два точни изстрела от бялата линия на Тони Дънджи по-малко от секунда преди сирената. Брадли Бийл пък завърши с 26 точки за отбора на Вашингтон, който се наложи с 92:85 срещу Вашингтон.