2. Баскетбол
  3. Детройт изненада Хюстън като гост

Детройт изненада Хюстън като гост

Резултатите от НБА

Детройт Пистънс победи като гост със 114-109 състава на Хюстън Рокетс в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Въпреки че домакините водеха в резултата през първото полувреме, след почивката Пистънс успяха да отмъкнат победа.

Най-полезен за успеха бе сръбският център на Детройт Бобан Мариянович, който завърши с рекордните в кариерата си 27 точки, към които добави и 12 борби. Силно се включиха още Иш Смит и Тобаяс Харис, които приключиха съответно с по 20 и 17 точки. За Хюстън Джеймс Хардън отново бе на ниво, записвайки 33 точки, 12 асистенции и 9 борби.

В друг мач от редовния сезон Атланта Хоукс също записа победа като гост, надделявайки над шампиона Кливланд Кавалиърс със 114:110. Много силен мач за Хоукс изигра резервата Тим Хардуей Джуниър, който записа 22 точки, 15 от които в последната четвърт. ЛеБрон Джеймс вкара 27 пункта, 18 добави Кайри Ървинг, а с дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби приключи Кевин Лав, но и това не помогна на Кавс да избегнат поражението, тяхно 28 от началото на сезона.