2. Баскетбол
  3. Дунав Еконт размаза Славия в София при жените – 114:58

Дунав Еконт размаза Славия в София при жените – 114:58

Дунав Еконт постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига за жени, след като победи Славия като гост със 114:58 точки в мач от 4-ия кръг.

Дунав Еконт постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига за жени, след като победи Славия като гост със 114:58 точки в мач от 4-ия кръг. Възпитаничките на Георги Божков водеха с 11 точки на почивката - 51:40 и логично стигнаха до успеха. те стартираха третата част със серия от 28:2. За Дунав шест баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Наталия Ануфрийенка с 23 точки и Дениъл Бърджин със 17. За Славия се отличиха Стефка Николова с 19 и Албена Бачкова с 11 точки.

Останалите два мача от кръга са утре. В Стара Загора Берое 07 посреща Миньор, а Лукойл се изправя срещу БК Монтана 2003 в Бургас

временно класиране:
    1. Дунав Еконт        4  4  0  358:272  8 точки
    2. Монтана 2003       3  3  0  267:192  6
    3. Лукойл Нефтохимик  3  2  1  253:223  5
    4. Миньор             3  1  2  223:233  4
    5. Славия             4  0  4  231:381  4
    6. Берое 07           3  0  3  214:245  3