2. Баскетбол
  3. Дунав отнесе Шумен на старта на баскетболната "А" група (СНИМКИ)

Дунав отнесе Шумен на старта на баскетболната "А" група (СНИМКИ)

Момчетата на Николай Господинов надделяха със 76:43

Мъжкият баскетболен "Дунав" започна с убедителна победа участието си в първенството на "А" група за сезон 2014/2015. Момчетата на Николай Господинов надделяха над "Шумен" със 76:43 (20:10, 19:10, 17:13, 20:10) в залата в русенския квартал "Здравец".

Янко Янков отбеляза първите точки в мача с тройка в 18-та секунда за 0:3. Повече от 2 минути бяха нужни на дунавци да влязат в ритъм и с тройка на Николай Николов да изравнят за 3:3. След това гостите така и не намериха начин да противодействат на агресивната игра на русенския тим и в 10-та минута вече изоставаха с 10 точки за 10:20.

Домакините продължиха да контролират случващото се на игрището и постепенно увеличаваха своя аванс, който на полувремето вече бе 19 точки за 39:20 в тяхна полза.

След почивката играта продължи при подобен сценарий. В последните минути Господинов дори даде възможност игрови минути да запишат и някои от юношите на клуба, но и това не наруши ритъма и финалната сирена дойде при 76:43 за "Дунав".

За победителите най-добър бе Лъчезар Радев, който записа дабъл дабъл с 16 точки и 16 борби. Николай Николов допринесе за успеха с 13 точки, 9 борби, 7 асистенции и 5 откраднати топки. Също с 13 точки завърши и Денис Титов, а Андреан Атанасов добави 11.

За гостите се отличиха Янко Янков и Петьо Спасов с по 14 точки, а Ивайло Стоянов добави 8.