2. Баскетбол
  3. Еделвайс Пирин Академик победи Берое в отложен мач от Младежката лига

Еделвайс Пирин Академик победи Берое в отложен мач от Младежката лига

Баскетболистите на Еделвайс Пирин Академик се наложиха над съперника си Берое (Стара Загора) в отложен мач от първия полусезон на Младежката лига

Баскетболистите на Еделвайс Пирин Академик се наложиха над съперника си Берое (Стара Загора) в отложен мач от първия полусезон на Младежката лига. Двубоят в зала „Скаптопара” в Благоевград бе втори за деня за гостите от Стара Загора, които сутринта загубиха с 68:88 от Спортист в Своге.

Благоевградчани успяха да създадат аванс, който поддържаха през целия мач и така стигнаха до заслужена победа с 93:57, а на почивката резултатът беше 49:27. За победителите най-добре се представи Боян Тенев, който завърши с 30 точки. Христо Пенков реализира 22, а Кирил Атанасов се отчете със 16 точки за убедителната победа.

Това бе едва втори успех за отбора на Еделвайс Пирин Академик от началото на Младежката лига.

В следващия 13 кръг благоевградчани ще се изправят срещу Металург (Перник). Двубоят е отново в зала „Скаптопара” в четвъртък от 17.30 часа.