2. Баскетбол
  3. Филаделфия стана третият отбор в НБА със загуба от над 50 точки у дома

Филаделфия стана третият отбор в НБА със загуба от над 50 точки у дома

Финикс записа инфарктна победа в Чикаго

Филаделфия Севънти Сиксърс се изложи за пореден път от началото на сезона, като претърпя срамно домакинско поражение с 68:119 от Сан Антонио Спърс. "Шпорите" имаха преимущество от 36 точки след първата половина от срещата, а след почивката го увеличиха, за да се стигне до 51 точки разлика. ЛаМаркъс Олдридж вкара 26 точки за гостите.

Статистиката сочи, че Филаделфия е едва третият отбор в историята на НБА, който губи на свой терен с 51 точки и повече. Досега това са правили само Бостън Селтикс (-52 срещу Детройт Пистънс през сезон 2002/2003) и Хюстън Рокетс (-56 срещу Сиатъл Суперсоникс през сезон 1986/1987). Поражението също така е рекордно в историята на Филаделфия.

Домакинска загуба, макар и с по-малка разлика претърпя Маями Хийт тази вечер - 103:114 срещу Вашингтон Уизардс. Три минути преди финалната сирена резултатът бе равен (103:103), но след това "горещите" не успяха да вкарат нито една точка. Джон Уол и Дуейн Уейд реализираха по 26 точки.