2. Баскетбол
  3. Гасол разби Булс след 34 точки

Гасол разби Булс след 34 точки

Лос Анджелис Лейкърс победи Чикаго Булс със 116:109 в среща от НБА. Двубоят се игра в залата на „езерняците” „Стейпълс Сентър” в ЛА, а отделните четвърти завършиха при резултат 30:29, 31:27, 29:18, 26:35.

Домакините поведоха с 16 точки след първите три четвърти, в последната се отпуснаха, но въпреки добрата игра на Булс, гостите от Чикаго не успяха да стигнат поне до продължение. Изключителен мач направи испанският баскетболист Поу Гасол, който реализира 34 точки и овладя 6 борби под коша. Звездата на Лейкърс Коби Браянт завърши с 21, а Андрю Байнъм приключи с 18 и 9 борби. Новобранец номер 1 Дерик Роуз отбеляза 25 точки и подаде 9 завършващи паса за Чикаго, а Бен Гордън добави 23.

Световната футболна звезда Дейвид Бекъм за пореден път присъстваше на мача на Лейкърс.
Лейкърс оглавява Западната конференция на Лигата със 7 победи и една загуба, докато Чикаго не попада сред първите 8 на Изток с актив 5-5.