2. Баскетбол
  3. Голдън Стейт счупи нови рекорди с 15-а поредна победа

Голдън Стейт счупи нови рекорди с 15-а поредна победа

Това е изравнен рекорд за най-добър старт на сезона и най-добър старт на действащ шампион

Клей Томпсън реализира 21 точки за победата на шампиона Голдън Стейт със 118:105 като гост срещу Денвър в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Това е 15-и пореден успех за Уориърс през кампанията, като отборът изравнява постижението за най-добър старт на сезона на Вашингтон (сезон 1948-49) и на Хюстън (сезон 1993-94). Отборът от Оукланд може да подобри рекорда при победа у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс във вторник.

Голдън Стейт записа друго историческо постижение - най-добър старт на новия сезон за действащ шампион в Лигата. С успеха си над Денвър тимът от щата Калифорния подобри рекорда на Бостън от сезон 1957-58.

Клей Томпсън вкара важна тройка в края на втория период и Голдън Стейт контролираше мача в оставащото време до края. Стивън Къри завърши с 19 точки, след като получи почивка във финалните минути на срещата. За първи път през сезона звездата на шампионите не достигна границата от 20 точки. Даръл Артър беше най-резултатен за Денвър с 21 точки.

Резултатите в НБА от тази нощ:
Лос Анджелис Лейкърс – Портланд Трейл Блейзърс 93:107 (23:32, 29:24, 22:28, 19:23)
Денвър Нъгетс – Голдън Стейт Уориърс 105:118 (23:34, 35:30, 21:27, 26:27)
Оклахома Тъндър – Далас Маверикс 117:114 (31:25, 29:27, 27:33, 30:29)
Бруклин Нетс – Бостън Селтикс 111:101 (24:19, 35:23, 27:36, 25:23)
Ню Орлиънс Пеликанс – Финикс Сънс 122:116 (27:21, 29:34, 26:30)
Лос Анджелис Клипърс – Торонто Рапторс 80:91 (23:33, 11:30, 21:8, 25:20)