2. Баскетбол
  3. Хасково се класира за полуфиналите

Хасково се класира за полуфиналите

Момичетата на Елена Станкова постигнаха пълен обрат в серията и спечелиха с 2-1 успеха

Хасково 2012 не остави шанс на Монтана 2003 в решителната трета четвъртфинална среща от плейофите на женската НБЛ, надигравайки носителките на Купата на България като гост с 86:68 (28:16, 19:27, 25:11, 14:14).

По този начин баскетболистките на Елена Станкова постигнаха пълен обрат в серията и спечелиха с 2-1 успеха, след като изоставаха с 0-1 победи. Гостуващият тим взе комфортен аванс още през първата четвърт, след която водеше с цели 12 точки - 28:16.

Монтана направи опит да се върне в мача след подновяването на играта и успя - на почивката изоставането на момичетата на Николай Боруков бе само 47:43.

Хасково нанесе своят удар след почивката, когато отново дръпна напред в резултата за 72:54 след 30 минути, а в последствие не изпусна водачеството, за да се стигне до крайното 86:68. Уолтия Рол бе над всички с 30 точки, 15 борби и 3 чадъра за Хасково 2012.

Корин Адамс добави 19 точки, Биджони Рийвс остана с 16, а Лидия Върбанова се отчете с 12. Милена Томова реализира 22 за Монтана, Биляна Павичевич се отчете с 20 точки, 10 борби и 8 асистенции, а Николина Попович завърши с 12 точки. В полуфиналите Хасково ще се изправи срещу шампиона Дунав 8806.