2. Баскетбол
  3. Инцидент беляза мача между Монтана и Берое 07

Инцидент беляза мача между Монтана и Берое 07

Инцидент опорочи мачът между Монтана 2003 и Берое 07, игран в събота следобяд в зала „Младост” в Монтана. На почивката между двете полувремена президентът на старозагорския тим Делчо Делевбе ударен в главата от местен любител на баскетбола и срещата бе под въпрос дали да продължи

Инцидент опорочи мачът между Монтана 2003 и Берое 07, игран в събота следобяд в зала „Младост” в Монтана. На почивката между двете полувремена президентът на старозагорския тим Делчо Делевбе ударен в главата от местен любител на баскетбола и срещата бе под въпрос дали да продължи, пише bulgarianbasket.com.

„Това, което се случи на почивката няма нищо общо с баскетбола”, разказва Делев след срещата. „Бях изненадващо ударен в окото на полувремето, а след това ми отне доста време да обясня и на полицията, че съм длъжностно лице и нямат право на такива действия спрямо мен. Държа всичките тези хора да си понесат наказанията за случилото се. Даваме си парите за баскетбола, а от тези инциденти губят всички, които обичат тази игра. И в трите срещи досега играем оспорвани мачове, а накрая подпират противниците ни толкова, колкото да загубим. Много голямо е разочарованието ми от цялото отношение към нашия отбор. А това, което стана в Монтана няма нищо общо със спорта.”

През второто полувреме бе назначена охрана зад скамейката на гостите от Стара Загора, а след завършване на срещата тимът на Берое 07 бе ескортиран с полиция до излизане от град Монтана.

Противно на събитията извън терена мачът бе много добър и на високо ниво за нашите стандарти. Двата тима си разменяха водачеството по време на цялата среща, а дори в 26-та минута гостенките от Стара Загора имаха преднина от 7 точки – 47-54. Монтана направи мини серия от 10 поредни точки и излезе отново напред.

Точно 9 минути преди края Ралица Нанева намали до само една точка разлика – 61-60 и все още победителят в двубоя бе неясен. Домакините от Монтана направиха още една серия, този път от 11-0 и след кош наЗоя Станоева поведоха със 72-60 точно 6.32 преди края на двубоя. Оттук докрая състезателките на Монтана 2003 действаха с по-голямо самочувствие, докато тези на Берое 07 бяха загубили вяра в себе си. В крайна сметка старозагорки намалиха до седем точки, но не можаха да се доближат по-близо от тази разлика до съепрника си – краен резултат 83-76.

„Ние играхме много добре в този мач и ако не се беше случил този инцидент на почивката, можехме да спечелим срещата”, казва след двубоя старши треньорът на Берое 07 Стефан Михайлов. „Състезателките на нашия отбор след преживяното на почивката не можаха да разкрият възможностите си и действаха разконцентрирано. Някои от баскетболистките не желаеха да продължат мача през второто полувреме. Не е нормално да се случват такива събития на спортни състезания.”

С по 20 точки завършиха две баскетболистки на Монтана 2003 –Румяна Николовска и Жанета Жельова, а освен това те добавиха съответно 12 и 10 борби за дабъл дабъл в актива си. Ивелина Вранчева вкара 16 точки и подаде 8 асистенции, а Цветомила Петрова се отчете с 12 точки.

За Берое 07 Златина Калоферова бе най-резултатна с 18 точки, 16 добави Ралица Нанева, а Анна Римпова завърши с 15 точки и 8 овладени топки. Нели Пашева пък вкара 12 точки, хвана 6 борби и подаде 5 завършващи подавания.

Монтана 2003 ще има трудно гостуване след седмица, когато ще пътува за мач с Лукойл Нефтохимик в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас.Берое 07 от своя страна пък ще търси първи успех като домакин наМиньор Перник в своята зала „Общинска” в Стара Загора.