Кармело Антъни поведе Никс към победа срещу Лейкърс

Вижте резултатите от мачовете в НБА тази нощ

Кармело Антъни вкара 22 точки само в първата четвъртина при победата на Ню Йорк Никс със 116:107 срещу Лос Анджелис Лейкърс в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Антъни завърши мача със сбор от 30 точки и с това нанесе сериозен удар по треньора на съперника Майк Д'Антъни, който стъпи за първи път в залата на своя бивш тим "Медисън Скуеър Гардън" след преминаването в редиците на Лос Анджелис Лейкърс.

Освен със страхотна игра на Антъни, Никс изпратиха своя бивш треньор с 19 точки на Реймънд Фелтън и по 18 на други двама играчи.

Победата над Лейкърс беше девета поредна у дома за отбора от Ню Йорк, който все още не е губил в "Медисън Скуеър Гардън" през настоящия редовен сезон в НБА. Гостите от Лос Анджелис, за които 31 точки наниза Кобе Брайънт, регистрираха четвърта поредна загуба и вече са с баланс 9:14.

Гардът Деймиън Лилард, който дебютира в НБА през този сезон, отбеляза рекордните за своята кариера 29 точки при победа на Портланд с 98:90 срещу Сан Антонио Спърс в друг мач от четвъртък вечер.

Първенство на НБА, резултати:

Атланта - Шарлът 113:90
НЙ Никс - ЛА Лейкърс 116:107
Портланд - Сан Антонио 98:90

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството