2. Баскетбол
  3. Кливланд не даде шансове на Вашингтон, 50 точки на Лилард не помогнаха на Портланд

Резултатите от НБА

Кливланд Кавалиърс се наложи над Вашингтон Уизардс със 108:83 на свой терен в двубой от НБА.

Решаваща се оказа втората четвърт, която домакините спечелиха с 13 точки разлика. След това те увеличаваха преднината си и тя достигна впечатляващите 25 пункта. Кайри Ървинг допринесе за успеха с 21 точки, а ЛеБрон Джеймс с дабъл-дабъл - 19 точки и 13 борби.

Разгромна победа записа и Атланта Хоукс в гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс - 106:77. За "езерняците" това е 10-о поражение в последните им 11 срещи.

Торонто Раптърс надви у дома Портланд Трейл Блейзърс със 117:115. Домакините водеха в резултата през цялата среща, но в последната четвърт баскетболистите на гостите за малко не изравниха. Деймиън Лилард завърши с 50 точки, но те не се оказаха достатъчни за "блейзърите".

В други двубои от НБА Денвър Нъгетс отстъпи на свой терен пред Бруклин Нетс със 120:121 след продължение, Милуоки Бъкс победи Минесота Тимбървуулвс със 116:101, Мемфис Гризлис се наложи над Юта Джаз с 94:88, а Шарлът Хорнетс в равностоен мач успя да излъже Индиана Пейсърс със 108:101.

Тази нощ се изиграха десет мача от поредния кръг от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на Съединените щати и Канада.

Лос Анджелис Лейкърс – Атланта Хоукс 77:106 точки (19:26, 17:28, 23:20, 18:32)

Денвър Нъгетс – Бруклин Нетс 120:121 след продължение (25:31, 32:32, 33:27, 22:22, 8:9)