2. Баскетбол
  3. Крал Джеймс класира Маями на финал на Изток

Крал Джеймс класира Маями на финал на Изток

Маями е първият финалист в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. „Горещите” отстраниха Бостън с 4-1 победи и за четвърти път в историята си стигат до този етап от надпреварата – последно стъпало преди големия финал в Лигата

Маями е първият финалист в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. „Горещите” отстраниха Бостън с 4-1 победи и за четвърти път в историята си стигат до този етап от надпреварата – последно стъпало преди големия финал в Лигата. Феноменален завършек на петия мач за ЛеБрон Джеймс донесе победа на Маями с 97:87 и така тимът триумфира пред собствена публика.

Джеймс отбеляза последните 10 точки в срещата, в която Бостън водеше през по-голямата част. Едва в заключителните пет минути Маями направи страхотен обрат, стартирал от една тройка на Джеймс Джоунс, а след това и от серия от 16-0 за неговия тим.

Доста драматично, ЛеБрон Джеймс коленичи на пода, след сирената, и позволи на емоциите да се излеят пред фотографите. Неговият съотборник Дуейн Уейд носеше Маями в останалата част от срещата, и завърши с 34 точки, докато Джеймс най-после опроверга критиките, че не може да приключва мачовете, и вкара общо 33 точки, след последните 10. Двамата споделиха и „гореща” прегръдка след края на срещата.

Рей Алън завърши с 18 точки за Бостън, Кевин Гарнет – с 15 точки и 11 борби, но Селтикс нямаше никакъв отговор на убийствената стрелба на ЛеБрон накрая. Невероятни грешки за опитните играчи на Док Ривърс във въпросните последни няколко минути също допринесоха за загубата и отпадането на миналогодишния финалист в НБА.

Когато за последно игра финал на Изток, през 2006-та, Маями достигна и до титлата в НБА. Сега „Горещите” чакат своя съперник за финала на Изток измежду Чикаго и Атланта, където Чикаго води с 3-2 победи в серията, и още тази нощ може да я приключи при успех като гост.

В другата среща от вечерта Оклахома Сити тъндър поведе в серията срещу Мемфис Гризлиз с 3:2 победи, след като спечели петата среща с 99:72.