2. Баскетбол
  3. ЛА Лейкърс допусна трета загуба от Далас в плейофите

ЛА Лейкърс допусна трета загуба от Далас в плейофите

Чикаго поведе с 2:1 победи в серията на Изток срещу Атланта след победа като гост с 99:82

Шампионът в НБА от последните два сезона Лос Анджелис Лейкърс е на прага на елиминацията още във втория кръг на плейофите, след като загуби от Далас в полуфинала на Запад с 92:98 и изостава с 0:3 в серията.

Дирк Новицки вкара 32 точки, а Педжа Стоякович наниза 11 от общо 15-те си точки в четвъртата част за успеха на Маверикс.

Далас изоставаше със 7 точки 5:05 минути преди края, но Новицки и Стоякович вкараха тройки в края и дадоха началото на обрата в резултата. Маверикс води с 3:0 в серията, а нито един отбор в НБА до момента не е губил след такава преднина в плейофите.

Далас ще има възможност да затвори серията у дома в неделя. Андрю Байнъм се отличи с 21 точки и 10 борби за Лейкърс, Ламар Одом добави 18 точки, а Кобе Брайънт - 17.

Чикаго поведе с 2:1 победи в серията на Изток срещу Атланта след победа като гост с 99:82. Дерик Роуз вкара рекордните в кариерата си 44 точки за успеха на "биковете", които водеха в резултата от началото до края.