2. Баскетбол
  3. Левски е първият финалист след 3-0 срещу Нефтохимик

Левски е първият финалист след 3-0 срещу Нефтохимик

Баскетболистките на Стефан Михайлов ще премерят сили с победителя от двойката Дунав 8806 - Хасково 2012

Левски е първият финалист в женското ни баскетболно първенство, след като днес надигра Нефтохимик 2010 в Бургас и затвори полуфиналната серия с 3-0 победи. Баскетболистките на Стефан Михайлов ще премерят сили с победителя от двойката Дунав 8806 - Хасково 2012, където резултатът е 2-1 в полза на русенки.

С днешния успех столичанки си гарантираха и по-дълга почивка от предстощия си съперник.

Началните 10 минути преминаха изцяло под контрола на Левски и "сините" заслужено имаха аванс от 5 точки след изиграването им - 25:20. През втората четвърт нещата се обърнаха и Нефтохимик 2010 заигра по-добре от съперника си и постепенно заличи изоставането си. Две минути преди почивката момичетата на Петко Маринов изравниха резултата - 38:38, а в последствие поведоха с 42:47 след едно полувреме.

През третата четвърт играта бе изключително равностойна, но домакините от Нефтохимик съумяха да запазят преднината си от пет точки - 63:68 след 30 изиграни минути.В заключителните 10 минути Левски все пак успя да изкове ценния успех. "Сините" изоставаха в по-голямата част на последната четвърт, но след силни заключителни минути, а и доза късмет стигнаха до победата със 79:78 след като Ралица Нанева реализира един наказателен удар за крайния резултат 28 секунди преди края.

Нефтохимик така и не успя да отвърне в оставащите по-малко от 30 секунди и ще играе за бронзовите медали.

Шарел Алън наниза 29 точки, овладя 10 борби и направи 3 асистенции за победителките. Наташа Попович добави 20 точки и 9 борби, а Христина Иванова се отчете с 12 точки.Глория Браун вкара 18 точки за Нефтохимик 2010, Габриела Костова добави 14, а Мария Желязкова завърши с 13.