2. Баскетбол
  3. Левски прегази ЦСКА в баскетболното дерби

Левски прегази ЦСКА в баскетболното дерби

Баскетболният тим на Левски постигна втора победа срещу вечния си съперник ЦСКА. Срещата се игра в зала "Христо Ботев" в София и завърши при внушителния резултат 121:78 в полза на "сините". Срещата започна равностойно, но полувремето дойде при резултат 50:43 в полза на Левски. До края на третата част възпитаниците на Тити Папазов вече водеха с 83:60. Накрая превъзходството на Левски стана още по-осезаемо и логично крайният резултат бе при 121:78.

Баскетболният тим на Левски постигна втора победа срещу вечния си съперник ЦСКА. Срещата се игра в зала "Христо Ботев" в София и завърши при внушителния резултат 121:78 в полза на "сините". Срещата започна равностойно, но полувремето дойде при резултат 50:43 в полза на Левски. До края на третата част възпитаниците на Тити Папазов вече водеха с 83:60. Накрая превъзходството на Левски стана още по-осезаемо и логично крайният резултат бе при 121:78.

"Tрипъл-дабъл" за Левски направи американецът Маркус Хол, завършвайки с 31 точки, 11 борби под коша и 12 асистенции.

Левски продължава да бъдe на 2-о място в класирането с 10 победи и 4 загуби, а "армейците" са предпоследни с 3 успеха и 11 поражения.