2. Баскетбол
  3. Лукойл Академик загуби със 78:94 гостуването си на Динамо (Москва)

Лукойл Академик загуби със 78:94 гостуването си на Динамо (Москва)

Българският шампион Лукойл Академик загуби и втория си мач в група "В" на турнира Eurocup. "Студентите" загубиха със 78:94 при гостуването си на руския колос Динамо (Москва).

Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха много смутено двубоя в Москва и отбелязаха нищожните 4 точки през първата част, срещу 24 за домакините.

Постепенно българите се окопитиха и показаха, че не са дошли в руската столица с наведени глави. Те спечелиха втората част с 23:22, а в третата играха много по-добре от съперника и успяха да стопят аванса им на 64:53 преди последните 10 минути. Много силно в тези минути се представиха Ристе Стефанов и Тодор Стойков.

Това накара домакините да се стегнат и да не допуснат сензационен обрат. Динамо спечели последната част с 30:25 и в крайна сметка триумфира без особени проблеми - 94:78.

С най-много точки за победителите завърши Травис Хансен - 23, а Ристе Стефанов отбеляза 18 за Академик, докато Андрю Адекеле добави 16.

Следващият вторник "студентите" посрещат латвийския Баронс (Рига).