2. Баскетбол
  3. Лукойл обърна в края Берое за шеста победа в НБЛ

Лукойл обърна в края Берое за шеста победа в НБЛ

"Студентите" останаха непобедени у дома и запазиха първото място

Лукойл Академик се наложи трудно над Берое с 82:72 след обрат в заключителните минути и така опази домашната си крепост в Правец непревзета. Успехът върна шампионите на победния път в НБЛ Виваком, след изненадващата им загуба миналата седмица от Спартак със 104:108 след продължение в Плевен.

"Студентите" запазват и първото си място в класирането с показатели от 6 победи и 1 поражение. За Лукойл това бе четвърти триумф в Правец от началото на този сезон в лигата. За него най-голяма заслуга имат Дани Гибсън и Максим Корниенко, които реализираха общо 41 точки.

Американецът отбеляза 21, към които добави 6 асистенции. Националът на Украйна се разписа с 20 точки, бори се като лъв и овладя 16 топки в подкошието. Третият баскетболист на Тони Дечев, който има двуцифрения точков актив срещу Берое бе Христо Захариев.

За гостите от Стара Загора най-резултатен стана също представител на американската школа - Шейн Гибсън - 17 точки, между които 5 тройки. Сънародникът му Арън Джоунс записа 16 точки. За тима на Любомир Минчев поради контузии не играха хърватите Юрай Сегарич и Степан Тешия.

Берое е на трето място в подреждането с актив от 4 победи и 2 загуби, същото толкова има и Рилски спортист, но заради по-добра точкова разлика самоковци са с позиция пред старозагорци.