Лукойл пропусна да си осигури класиране за следващия етап за купата на ФИБА Европа

Шампионът на България Лукойл Академик допусна първа загуба в четвъртия си мач от група "F" на турнира за купата на ФИБА Европа.

"Студентите" паднаха при гостуването си израелския Бней Херцлия със 79:84 (25:22, 18:23, 19:22, 17:17). По този начин играчите на Тони Дечев пропуснаха да си осигурят класиране за следващия етап предсрочно, но запазват отлични шансове за продължаване напред, стига да победят Стяуа в следващия си мач.

Срещата в Херцлия започна доста добре за българкия отбор, който спечели първата четвърт с 25:22. Авансът на гостите се запази почти до края на първото полувреме, но в крайна сметка Бней успя да осъществи обрат за 45:43.

През второто полувреме играта продължи да бъде равностойна, но домакините успяваха да предпазят аванса си. Минута преди края на двубоя разликата между двата тима се стопи до 3 точки, но с точно изпълнени фаулове Бней спечели срещата и поведе в класирането.

Двата отбора имат по 3 победи и една загуба, докато Стяуа и Приедвидза имат по един успех и три поражения.

За Лукойл най-резултатен в мача с 16 точки бе Саша Загорац. С 15 завърши Дани Гибсън, а Стийв Зак и Максим Корниенко реализираха по 13.

За победителите от Бней Стивън Денис вкара 18, а по 15 прибавиха Торийн Грийн и Карам Машур.