2. Баскетбол
  3. Лукойл разпиля Левски в „Триадица”

Лукойл разпиля Левски в „Триадица”

„Студентите” разбиха „сините” с 90:52

Шампионът на България "Лукойл Академик" постигна четвърта поредна победа от началото на първенството в НБЛ, след като надигра "Левски" с 90:52 в столичната зала "Триадица".

"Студентите" спечелиха всяка една от четирите части, но решителния си удар нанесоха в третата, която приключи при резултат 32:10 в тяхна полза.

За победителите Дани Гибсън бе най-резултатен с 16 точки, а Христо Захариев завърши с 13. За "Левски" капитанът Павел Иванов отбеляза 15 точки.

В другия късен мач от четвъртия кръг в първенството "Берое" триумфира с 81:75 срещу "Спартак" Плевен.

Гостите от Стара Загора изоставаха с 6 точки в началото на последната четвърт, но стигнаха до обрат.

Шейн Гибсън бе най-добър за момчетата на Любо Минчев с 22 точки, а Степан Тесия прибави 17. За домакините от "Спартак" Димитър Маринчески отбеляза 24, а Милован Савич прибави 20.

В класирането "Берое" е на трето място с 3 победи и 1 загуба, докато "Спартак" е седми с победа и 3 поражения.