2. Баскетбол
  3. Лукойл смаза Бенфика на старта на "Евро Чалъндж"

Лукойл смаза Бенфика на старта на "Евро Чалъндж"

„Студентите” се наложи над португалците с 92:71 в зала "Универсиада"

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик започна с разгромна победа над Бенфика участието си в третия по сила европейски турнир – EuroChallenge.

„Студентите” се наложи над португалците у дома с 92:71, а най-резултатен за тима бе новото попълнение бе Каспарс Камбала с 18 точки, докато Брендън Боуман и Доминик Джеймс добавиха по 14, а Травис Питърсън вкара 11 точки.

В стартовата петица на Йовица Арсич остана и Тодор Стойков, а освен него започнаха Хийт, Джеймс, Камбала и Питърсън.

Българите вкарваха равномерно като само Тодор Стойков не отбеляза през първите десет минути. В 15-ата минута резултатът бе 41:30 и въпреки по-добрата игра през тази част на португалците, те загубиха и вторите 20 минути с 25:26.

Така на полувремето Лукойл се оттегли с преднина от 12 точки.

Българският състав имаше преднина най-малко от по 10 точки в края на почти всяка четвъртина, а в края дори можеше да стигне и до по-изразителен успех, но допусна разконцентриране в редиците си и в крайна сметка спечели „само” с 19 точки в зала "Универсиада".