2. Баскетбол
  3. Маями поведе във финалната серия на Изток (видео)

Маями поведе във финалната серия на Изток (видео)

"Горещите" победиха Чикаго с 96:85 в мач номер 3 и така вече водят с 2-1 успеха

Маями Хийт поведе с 2-1 победи във финала на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация, след като спечели третия мач от серията с Чикаго с 96:85. Среща номер 4 ще се играе във вторник през нощта в Маями.

Крис Бош завърши мача с 34 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 22 точки и 10 асистенции. Дуейн Уейд добави 17 точки и 9 борби за победителите, които постигнаха седма поредна победа у дома в плейофите.

Всъщност Бош започна доста лошо мача, като първите седем опита за стрелба бяха неуспешни. Въпреки това обаче Маями, който на полусезона направи гръмка селекция с привличането на няколко сериозни имена, водеше до почивката с 43:40 и успя да блокира играта на звездата на Чикаго Дерик Роуз, който за цяло първо полувреме не подаде нито една асистенция.

След това обаче Бош коригира играта си и стана водещата фигура, а в края на срещата влезе много добре и Удонис Хаслем, който с два наказателни удара и след това със забивка доведе резултата до 93:84 минута и 29 секунди преди края на срещата.

Карлос Буузър вкара 26 точки за Чикаго и спечели 17 борби, a Дерик Роуз приключи мача с 20 точки с едва 8 успешни удара от игрова ситуация. Тай Гибсън стартира срещата като резерва, но въпреки това вкара 11 точки за Биковете.