2. Баскетбол
  3. Мемфис победи Оклахома в шестия мач от серията (видео)

Мемфис победи Оклахома в шестия мач от серията (видео)

Гризлис изравни серията

Мемфис Гризлис изравни серията с Оклахома на 3-3 победи, след като в шестата среща на собствен терен спечели с 95:83. Отборът на Мемфис се класира осми за плейофите в Западната конференция, а сега е само на една победа от участие във финала.

Те изоставаха с 10 точки в края на първото полувреме, но след това показаха невероятно подобрение в защита и хвърлиха в екстаз феновете в изпълнената до краен предел зала ФедЕкс Форум.

Зак Рандолф вкара общо 30 точки, като 20 от тях през второто полувреме, а също така и добави 13 борби към личния си актив. О Джей Майо, който за първи път в кариерата си започна като титуляр в плейофен мач, завърши срещата с 16 точки.

Майк Конли добави 11, а Шейн Батие се превърна в истинска сянка за топреализатора на гостите и на Лигата в редовния сезон Кевин Дюрант, който завърши едав с 11 точки. Дюрант имаше отчайваща стрелба от игровите ситуации- само 3 успешни от 14 опита. Иначе за Оклахома Ръсел Уестбрук завърши с 27 точки.

Мемфис участва за четвърти път в историята си в плейофи, като предишните им три представяния през 2004, 2005 и през 2006-а година завършваха с отпадане още в първия кръг.

Седмата среща от този сблъсък ще се играе в неделя в Оклахома, а победителят отива на финал на Запад срещу Далас, който размаза Лос Анджелис Лейкърс с 4-0 победи и сега играчите се възстановяват.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: