Младежите ни с тежка загуба от Сърбия в контрола

В зала “Владе Дивац" в сръбския град Врънячка баня момчетата на Любо Минчев загубиха от връстниците си от Сърбия с 48:70

Младежките национали на България претърпяха първото си поражение в контролните срещи, които са част от подготовката за европейското първенство Дивизия А, което ще се проведе в Естония от 9-ти до 21-ви юли.

В зала “Владе Дивац" в сръбския град Врънячка баня момчетата на Любо Минчев загубиха от връстниците си от Сърбия с 48:70 в първата от две контроли между двата тима. Вторият мач е от утре от 15:00 ч.

За България най-резултатен бе Димитър Димитров, който завърши с 16 точки. Алекс Симеонов добави 10 точки.

Младежките ни национали съумяха да се противопоставят на съперника само през първата част, която приключи при резултат 22:21. Домакините обаче започнаха силно втория период и след серия от 17:2 взеха комфортна преднина. До почивката българите съумяха да намалят пасива си на 12 точки за 33:45.

След паузата сръбските баскетболисти успяха да увеличат аванса си до 20 точки, а финалната сирена прозвуча при 70:48 за Сърбия.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството