2. Баскетбол
  3. Младежкият национален отбор на България по баскетбол остана на второ място на приятелския турнир в Турция

Александър Везенков очаквано спечели приза за най-добър реализатор

Младежкият национален отбор на България по баскетбол остана на второ място на приятелския турнир в Турция, съобщи официалният сайт на федерацияъа. Във финала нашите срещнаха Сърбия и отново загубиха - този път със 70:87. Така българите не можаха да спечелят трофея, но въпреки това оставиха добри впечатления с играта си и се представиха повече от добре. Това естествено дава надежди и за силни изяви по време на Европейското първенство, което започва на 8 юли.

Деян Карамфилов бе обявен за най-добър подавач в надпреварата, а Александър Везенков очаквано спечели приза за най-добър реализатор.

Везенков отново бе най-полезен за нашите, като вкара 28 точки. Васил Михайлов се отчете с 12 точки, а по 8 отбелязаха Крис Минков и Денислав Вутев.