2. Баскетбол
  3. Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Монтана се наложи над хърватския Задар Плюс с 84:63 (28:16, 14:15, 27:16, 15:16) като домакин в зала „Младост“ в Монтана и постигна първа победа за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българският вицешампион, който вече има актив от един успех и една загуба, стартира ударно двубоя.

По-малко от три минути преди края на първата част тимът поведе с 13 точки при 19:6 след кош на Киана Джонсън.

След 10 минути игра Монтана 2003 имаше преднина от 28:16. Оборотите спаднаха през втората четвърт, а гостите от Задар Плюс за кратко свалиха разликата под 5 точки, но домакините не изпуснаха водачеството и на почивката резултатът бе 42:31.

След паузата баскетболистките, водени от треньора Преслав Пешев, заиграха по-концентрирано и агресивно и увеличиха дистанцията до 26 точки при 63:37, за да приключат третия период с аванс от 69:47.

Монтана изцяло доминираше в последната част и записа най-голямата разлика от 28 точки, фиксирани след точно изпълнение от наказателната линия на Янина Тодорова за 83:55 пет минути и половина преди края на двубоя. В оставащото време съставът на Задар Плюс успя само да намали пасива си до 21 точки.

Киана Джонсън изигра отличен мач за домакините от Монтана и завърши с 28 точки, 5 борби и 7 асистенции, докато Янина Тодорова и Микаела Дамянова реализираха по 11 точки.

В Адриатическата лига за Монтана 2003 предстои българското дерби срещу Берое, което ще се състои на 16 октомври от 18:00 часа в зала „Общинска“ в Стара Загора.

По-рано днес Берое победи хърватския Студио Загреб с 65:53 (15:19, 12:15, 17:12, 21:7) като гост в Загреб.

През уикенда отборът на Монтана ще изиграе и срещата си от първия кръг в първенството на България по баскетбол за жени, като на 12 октомври приема Рилски спортист в зала „Младост“ от 18:00 часа.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже