2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Берое с трета победа срещу Балкан през сезона

ОБЗОР: Берое с трета победа срещу Балкан през сезона

Академик Бултекс взе домакинско предимство срещу Рилски спортист, вижте всички резултати

Берое записа трета победа за сезона над един от най-големите си конкуренти Балкан с 92:84 в мач от последния кръг на редовния сезон в НБЛ. На 1/4 финалите тимът на Любомир Минчев ще срещне Ямбол, докато "зелените" от Ботевград излизат срещу Спартак Плевен. Треньорският щаб на Берое отново не можеше да разчита на трайно контузените Джеймс Уайт и Ивайло Тонев.

За Старозагорци много силен мач изигра Пол Милър с 18 точки и 7 борби и 6 асистенции, Терънс Дженингс направи дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби, 15 точки добави Конър Франкамп, а с 13 се отличи Сашо Янев.

Най-резултатен в мача бе Микейл Хопкинс от гостите с 20 точки.

Академик Бултекс 99 завърши на четвърта позиция редовния сезон в НБЛ, след победа над Черно море Тича със 100:79.

За Черно море това бе последен двубой за сезона, тъй като "моряците" завършват девети и не се класираха за плейофите.

Академик и Рилски спортист приключват с равен актив, но пловдивчани са с по-добрите показатели в директните мачове, затова остават четвърти и ще имат домакинско предимство в сблъсъците с Рилецо в първи кръг.

С 19 точки най-резултатен за успеха за успеха на Академик Бултекс във Варна беше Венелин Христов, Питър Олисемека се отчете с 18 точки и 10 борби, Александър Груев добави 17 точки, а Васил Бачев - 14 точки и 8 асистенции.

Георги Боянов приключи с 25 точки и 13 борби за Черно море Тича, Веселин Георгиев отбеляза 14.