2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Черно море Тича надви Ямбол като гост

ОБЗОР: Черно море Тича надви Ямбол като гост

Вижте всички резултати и класирането след 12-ия кръг на НБЛ

Черно море Тича спечели с 90:88 (21:27, 24:25, 20:14, 25:22) като гост срещу Ямбол в мач от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се утвърди на осмото място в класирането с точка пред днешния си съперник.

Черно море влезе по-добре в мача и се сдоби с преднина от седем точки след тройка на Костадин Лазаров, но домакините доминираха до края на първата четвъртина. Георги Герганов, Доминик Кристиано и Иван Лилов им дадоха преднина за 17:16 с поредни кошове, а серията продължи до девет безответни точки.

Ямбол съхрани преднина от 52:45 до полувремето, но в третата част Черно море направи серия от шест безответни точки и така мачът бе изравнен за последната четвъртина. В нея варненци излязоха напред със 75:71 и не загубиха инициативата до самия край.

Така Черно море вече е с четири победи от началото на сезона и изостава с по една точка от отборите на Берое и Черноморец.

Тач Унру бе най-резултатен с 24 точки за Черно море, а неговият съотборник Аверил Угба записа дабъл-дабъл при 21 пункта и 12 борби. За Ямбол 20 точки записа Иван Лилов, а Уилям Таварес завърши с една по-малко.