2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Голдън Стейт надви драматично Бруклин в НБА

ОБЗОР: Голдън Стейт надви драматично Бруклин в НБА

Торонто удари Маями след три продължения, вижте всички резултати от изминалата нощ

Отборът на Голдън Стейт записа драматичен успех със 110:106 срещу Бруклин Нетс в едно от дербитата на кръга в НБА.

У дома в Сан Франциско "воините" трябваше да потреперят, за да стигнат до победата, след като на два пъти в течение на срещата пропиляваха двуцифрена преднина.

Силните изяви на Кайри Ървинг обаче позволиха на Нетс да стопят изоставане от 13 точки във втората четвърт и от 19 пункта в третата част, за да съхранят шансовете си за крайния успех.

Все пак в решителните 12 минути домакините взеха своето, а в герои за победата се превърнаха Стеф Къри и Клей Томпсън. След 93:93 двамата реализираха последните 17 точки за своя тим, което се оказа решаващо за крайния успех.

Въпреки това най-резултатен за победителите стана Андрю Уигинс със своите 24 точки. Къри и Томпсън завършиха съответно с по 19 и 16.

Над всички в срещата пък беше Кайри Ървинг, който реализира общо 32 пункта.

По този начин Голдън Стейт постигна 37-та си победа от началото на редовния сезон и с баланс 37-13 заема 2-то място в Западната конференция.

Бруклин от своя страна е 6-ти на Изток с 29 успеха и 20 поражения до момента през кампанията.

В друг мач от изминалата нощ Маями Хийт загуби от Торонто Раптърс със 120:124 след три продължения.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Далас - Индиана - 132:105
Ню Орлиънс - Бостън - 97:107
Филаделфия - Сакраменто - 103:101
Мемфис - Вашингтон - 115:95
Маями - Торонто - 120:124 след продължение
Голдън Стейт - Бруклин - 110:106