2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Мемфис записа най-голямата победа в историята на НБА (ВИДЕО)

ОБЗОР: Мемфис записа най-голямата победа в историята на НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Отборът на Мемфис Гризлис разгроми със 152:79 над Оклахома Сити Тъндър в мач от поредния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Разликата от 73 точки между двата тима е най-голямата в историята на лигата, като е с пет точки по-голяма от предишния рекорд. През 1991 година Кливланд Кавалиърс се наложи над Маями със 148:80.

Мемфис можеше да запише и още по-изразителна победа, тъй като 3 минути преди края "гризлитата" водеха със 78 точки при 145:67, но в заключителните секунди гостите от Оклахома стопиха малка част от пасива си.

Дванадесет играч се появиха на терена за Мемфис в разгромния мач, като девет от тях приключиха с двуцифрен резултат. Парадоксално, но двама от тримата, които останаха с едноцифрен брой точки, бяха титуляри - Стивън Адамс с 9 и Дезмънд Бейн с 2.

Най-резултатен бе Джарън Джаксън-младши с 27 точки. Де`Антъни Мелтън реализира 19, а с 18 приключи Санти Алдама, който обаче имаше невероятният показател +/- от +52 за 28:29 минути на терена.

За тима на Оклахома, който изгуби четирите части на мача с 16:31, 20:41, 26:41, 17:39, с 15 точки приключи Люгуенц Дорт, а по 12 реализираха Тай Жером, Тре Ман и Майк Мускала.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бруклин 15 победи и 6 загуби, Бостън 12/10, Ню Йорк Никс 12/10

Централна дивизия: Чикаго 15/8, Милуоки 14/9, Кливланд 12/10

Югоизточна дивизия: Вашингтон 14/8, Маями 13/9, Атланта 12/10